Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży

wuesem.pun.pl


  • Index
  •  » O nas
  •  » Sprawozdanie merytoryczne z działalności WSM (od 1.9.05 - 31.12.06)

#1 2007-06-14 22:38:20

Kielek

Administrator

8010494
Zarejestrowany: 2007-06-13
Posty: 27
Punktów :   

Sprawozdanie merytoryczne z działalności WSM (od 1.9.05 - 31.12.06)

Sprawozdanie merytoryczne z działalności Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży za okres 1 września 2005 – 31 grudnia 2006*

Niniejsze sprawozdanie jest również dokumentem równoznacznym ze Sprawozdaniem Merytorycznym za rok 2006

*Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży prowadzi działalność finansową od 1.01.2006 r. Stad wszystkie podane poniżej informacje finansowe dotyczą wyłącznie roku 2006.


 Informacje rejestrowe i teleadresowe:
Wałbrzyskie stowarzyszenie Młodzieży
Ul. 1-go Maja 112, 58-305 Wałbrzych
e-mail: WSM7@o2.pl
tel. 696 511 081

Data rejestracji Stowarzyszenia:
18.10.2005 r. Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

18.04.2006 r. Zmiana Statutu – Zmieniono § 7, 8, 10, 12, 21, 29, 35; dodano § 41

KRS: 0000243520
REGON: 020172576
NIP: 8862815796

Zarząd Stowarzyszenia:
Przewodniczący Zarządu – Łukasz Hoppe
Wiceprzewodniczący Zarządu – Jacek Tadeusz Serdeczny
Wiceprzewodniczący Zarządu – Tomasz Tadeusz Jakubiak

 Cele Statutowe (Wyciąg ze Statutu Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży):

§7

Celami Stowarzyszenia są:
1. Pełna współpraca i wszelka pomoc w realizacji projektów Młodzieżowej Rady Miasta Wałbrzycha
2. Zapewnienie Młodzieżowej Radzie Miasta Wałbrzycha organu – organizacji podzielającej jej założenia statutowe, mogącej przejąć wszystkie funkcje, jakie będą wymagały osobowości prawnej w działaniach Młodzieżowej Rady Miasta Wałbrzycha
3. Wspieranie działalności państwowych i zagranicznych organizacji samorządowych, pozarządowych, jak i nie zarejestrowanych prawnie grup działających na rzecz młodzieży; których członkami jest młodzież
4. Promocja podstawowych wartości społecznych i kulturalnych wśród młodzieży i całego społeczeństwa
5. Wspieranie rozwoju zainteresowań młodzieży
6. Udzielania pomocy dzieciom i młodzieży zgłaszającej się w sprawach dla niej ważnych i trudnych
7. Prowadzenie działalności profilaktycznej wobec występujących zagrożeń patologią społeczną
8. Wspieranie inicjatyw i umożliwianie aktywnego udziału młodzieży w życiu ich otoczenia (rodziny, klasy, szkoły, grupy zrzeszeniowej, dzielnicy, miasta, kraju, innych)
9. Działanie na rzecz współpracy z innymi instytucjami i organizacjami w tym z organizacjami samorządowymi innych miast i państw
10. Stwarzanie warunków do kształcenia kulturalnego młodzieży i jej rozwoju twórczego
11. Wspieranie i pomoc w realizacji wszelkich inicjatyw młodzieżowych
12. Propagowanie wiedzy o regonie, kształtowanie świadomości wartości miejsca pochodzenia.
13. Promocja kultury, w szczególności tworzonej przez młodzież i do niej adresowanej, podnoszenie wiedzy i wrażliwości w zakresie sztuk plastycznych.
14. Prowadzenie działalności przeciwdziałającej powstawaniu patologii wśród młodzieży i całego społeczeństwa
15. Stwarzanie możliwości poznania innych krajów Unii Europejskiej i całego świata korzystając z programów grantowych i innych źródeł realizacji i finansowania
16. Edukacja i promocja życia w poszanowaniu naturalnych zasobów naszej planety, ze szczególnym naciskiem na region.
17. Organizacja czasu wolnego i wolontariatu
18. Organizacja działań artystycznych, multimedialnych i wystawienniczych
19. Ułatwianie młodzieży kontaktów z instytucjami i organizacjami międzynarodowymi
20. Działanie na rzecz zwiększenia udziału i aktywności ludzi młodych w życiu społecznym
21. Ochrona praw młodego człowieka
22. Przeciwdziałanie bezrobociu w szczególności wśród osób młodych po ukończeniu edukacji
23. Prowadzenie działań profilaktycznych animujących sytuację społeczną dzieci i młodzieży
24. Integracja społeczna młodzieży z różnych środowisk, różnego pochodzenia, religii i narodów
25. Promocja tolerancji rasowej, religijnej, narodowościowej

 Opis przeprowadzonych działań w ramach działalności Statutowej:

„Małe Kroczki” w ramach współpracy z Fundacją Edukacji Europejskiej
<09.2005-01.2006>
Wsparcie realizowanego przez Fundację Edukacji Europejskiej projektu finansowanego ze środków Fundacji PZU „Małe Kroczki”. Projekt kierowany był do dzieci ze słabym lub umiarkowanym upośledzeniem mózgowym. W ramach projektu przeszkolona została grupa 20 wolontariuszy, którzy przez kolejne 3 miesiące pracowali, spędzali czas wolny, realizowali wspólnie zadania z grupą 20 nastolatków z Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 w Wałbrzychu. Wałbrzyskie Stowarzyszenie zajęło się promocją i przeprowadzeniem rekrutacji grupy wolontariuszy. Ponadto WSM współorganizowało pierwszą zabawę integracyjną (bal karnawałowy 14.01.2006) dla grupy wolontariuszy i ich podopiecznych. W sumie z nauczycielami bawiło się blisko 50 osób.


Aukcja prac „Mały Artysta”
<21.10.2005>
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży zostało wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Wałbrzycha zaproszone do wsparcia aukcji prac najuboższych dzieci ze szkół podstawowej i gimnazjalnej w dzielnicy Sobięcin. Aukcja była zwieńczeniem realizowanego przez Fundację Edukacji Europejskiej projektu „Mały Artysta” współfinansowanego przez Bank Zachodni WBK w ramach programu Bank Dziecięcych Uśmiechów. WSM wspierając galerię i aukcję zajęło się częściowo promocją przedsięwzięcia oraz przebiegiem sprzedaży prac (prowadzenie aukcji i dokumentacji finansowej).


„Zabawa andrzejkowa dla dzieci z Sobięcina”
<25.11.2005>
Z okazji Andrzejek grupa z Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy Sobięcin (uczniów przedszkola oraz pierwszych 3 klas podstawówki) zabawę andrzejkową. Przy przygotowaniach zabawy oraz prowadzeniu gier z dziećmi pomagała również grupa wolontariuszy z III Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Wałbrzychu. Ok. 60 dzieci wraz z rodzicami bawiło się przy muzyce, brało udział w zabawach grupowych, wróżbach (lanie wosku, wróżenie z fusów, ciasteczka szczęścia, wróżenie z kuli i inne), częstowało się przygotowanym przez młodzież poczęstunkiem i ciepłymi napojami. Była to pierwsza akcja nawiązująca ścisłą współpracę z przedszkolem na Sobięcinie oraz z Publiczną Szkołą Podstawową nr 17 na Sobięcinie. Powstała bogata dokumentacja fotograficzna, ukazały się informacje i artykuły w internetowych serwisach informacyjnych oraz na stronie www PSP 17 w Wałbrzychu.


„Paczka dla dzieciaczka”
<2.12.2005>
Z okazji Mikołaja młodzież z Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży zebrała środki na przygotowanie świątecznych paczek dla podopiecznych oddziału Szpitala Dziecięcego w Wałbrzychu. W sumie wydanych zostało 36 paczek, zawierających worek słodyczy oraz pluszowego misia.


„Hospicjum im. Jana Pawła II“ w ramach współpracy z władzami miasta Wałbrzycha
<3.12.2005>
Na prośbę władz prezydenckich oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej w Wałbrzychu WSM skoordynowało i przeprowadziło zbiórkę finansową, z której środki zostały przeznaczone na remont hospicjum im. Jana Pawła II. Akcja zbierania funduszy była prowadzona przez okres 4 tygodni, czego momentem kulminacyjnym był zorganizowany 3 grudnia 2005 r. charytatywny koncert na wałbrzyskim rynku. W czasie koncertu w centrum miasta i na rynku znajdowała się grupa 26 wolontariuszy WSM, którzy wspólnie zebrali kwotę blisko 2000 zł.


„Mikołajki dla PSP nr 17”
<6.12.2005>
W ramach przedłużenia nawiązanej wcześniej współpracy ze szkołą podstawową na Sobięcinie (dzielnicy podupadłej kulturalnie i społecznie, uważanej za najgorszą w Wałbrzychu z przyczyn nagłych zmian gospodarczych zagłębia węglowego) na Mikołajki w szkole zawitał do dzieci Święty  Mikołaj z Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzieci, otrzymując prezenty zakupione przez radę rodziców, były zachwycone na widok prawdziwego Świętego Mikołaja ze swoją śliczną pomocnicą elfką.


„XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu”
<10.2005-9.01.2006>
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży było współorganizatorem działań związanych z XIV Finałem WOŚP w Wałbrzychu. Podstawowym Zadaniem WSM było doradztwo w sprawach innowacyjnych pomysłów przy realizacji Finału. Dodatkowym zadaniem było wsparcie Hufca ZHP przy organizacji całej zbiórki pieniężnej. Ponad planowane zadania Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży podjęło się jednak dodatkowego niekonwencjonalnego przedsięwzięcia. Zrealizowany został pomysł poczęstowania mieszkańców Wałbrzycha, bawiących się na wałbrzyskim rynku. „Słodką Niespodzianką od Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży” była ciężarówka pierniczkowych serc z okazji XIV finału WOŚP. Słodki poczęstunek został wwieziony na rynek pomarańczowym ciągnikiem siodłowym, na którego naczepie oprócz pierników znajdował się agregat prądotwórczy, zasilający wypożyczone aktywne kolumny koncertowe. Na tracku znajdowała się grupa młodzieży z Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży i Młodzieżowej Rady Miasta Wałbrzycha, bawiąca się przy głośnej muzyce. Tak załadowany truck, zanim trafił na wałbrzyski rynek, pokonał ponad godzinną eskapadę przez miasto, nawołując i zapraszając mieszkańców do zabawy na finałowym koncercie. W sumie wydanych zostało ponad 4500 pierników wyprodukowanych za kwotę 999,99 zł.


Program „MŁODZIEŻ” – Akcja I
<9-12.02.2006>
Jeden z przedstawicieli Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży (Mariusz Gach) odbył wyjazdowe szkolenie, dotyczące realizacji projektów międzynarodowych wymian młodzieżowych. Szkolenie dla młodych działaczy odbyło się w Nasutowie koło Lublina. Były to pierwsze doświadczenia związane z Programem „MŁODZIEŻ”. Działanie to miało znaczenie, ponieważ jednym z filarów działalności WSM jest aktywna działalność w Programie, w szczególności w Akcji I – międzynarodowych wymian młodzieżowych oraz akcji III – inicjatyw grupowych.


„Łatka na dzień świętego Walentego”
<02.2006>
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży przy współpracy z nieformalną grupą młodzieżowa „fajka pokoju” przeprowadziło akcję plakatową w miejscach publicznych w Wałbrzychu. Celem akcji było zwrócenie uwagi społeczeństwa wałbrzyskiego na jednorazowość uczuć kierowanych do partnerów w święto zakochanych. Proste plakaty zawierające pytanie „Czy Twoja sympatia zasługuje na miłość tylko jeden dzień w roku?” pokazały się w Walentynki na tablicach ogłoszeniowych w Wałbrzychu. Przedsięwzięcie spotkało się z różnymi opiniami, jednak w większości były one pozytywne. Wielu młodych ludzi wykazało zainteresowanie treścią plakatu i chwaliło sobie śmiałość pomysłu. To nie pierwsza i nie ostatnia akcja „łatek” przeprowadzona wspólnie z grupą „fajka pokoju”. Ważne jest, aby w tak smutnym mieście jak Wałbrzych trafiać do młodych ludzi w niekonwencjonalny sposób.


„Działania administracyjne – wprowadzenie zmian w Statucie WSM”
<03.2006-04.2006>
Szereg spotkań zakończonych Walnym Zgromadzeniem Członków, na którym zostały ostatecznie przyjęte zmiany wprowadzone do Statutu Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kluczowe zmiany dotyczyły rozszerzenia celów oraz sposobu ich realizacji w Stowarzyszeniu.


9-15 lipca, coaching w praktyce- Konstancin Jeziorna
<9-15.07.2006>
Coaching w praktyce – szkolenie w Konstancinie Jeziornej
9-15 lipca w Konstancinie-Jeziornej (pod Warszawą) odbyło się pierwsze w Polsce szkolenie Coachów Młodzieżowych Działań Lokalnych. Siedmiodniowe szkolenie poświęcone było przygotowaniu sieci ludzi, mogących wspierać projekty realizowane od 2007 roku w ramach nowego Programu „Młodzież w Działaniu”. W gronie 24 osób z całego kraju WSM reprezentował Łukasz Hoppe. Obecnie szeregi Stowarzyszenia zasila więc jeden z 24 Coachów młodzieżowych w kraju.


„Ekologiczni Wałbrzyszanie 2006”
<08.2006-22.09.2006>
Współorganizacja festynu ekologicznego dla szkół podstawowych w Wałbrzychu – działanie finansowane ze środków Toyota Manufacturing Polska oraz Prezydenta Miasta Wałbrzycha. Wspólnie z fundacją Nasze Sudety Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży organizowało festyn ekologiczny dla dzieci ze szkół podstawowych. Impreza odbyła się na stadionie przy ulicy Chopina na Nowym Mieście z okazji Światowego Dnia Ziemi oraz Sprzątania Świata. Przygotowane zostały gry i zabawy, szereg konkursów z nagrodami. Działanie było nagłośnione w lokalnych mediach.


„Infoszit WSM – niezależny kurier młodzieżowy” – działanie współfinansowane ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu „MŁODZIEŻ”
<09.2006-03.2007> nadal w realizacji
Przedsięwzięcie miało na celu założenie młodzieżowej redakcji, która cyklicznie wydawałaby przygotowaną przez siebie gazetkę. W ramach działania przeprowadzone zostały warsztaty dziennikarskie z przedstawicielami lokalnej prasy, warsztat integracyjny członków redakcji, wydane zostały pierwsze numery kuriera. Biuletyn w nakładzie 3000 egzemplarzy trafia do wałbrzyskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Z czasem część nakładu trafi również na uczelnie wyższe.
Wartość projektu wynosi 997,73 Euro.


„Pożywienie darem serca”
<10.2006-…>nadal w realizacji
Jest to robocza nazwa przedsięwzięcia wspólnie realizowanego przez grupę ludzi z różnych środowisk. WSM wspólnie z Ośrodkiem MTŚK w Wałbrzychu, barem wegetariańskim „GOVINDA!”, fundacją „Viva kultura” oraz jednym ze strażników miejskich stworzyło grupę osób, które chcą wesprzeć potrzebujących, dzieląc się posiłkiem. W ramach przedsięwzięcia co tydzień wypiekanych jest ponad 100 bułeczek, które w każdą środę trafiają do Szkoły Podstawowej nr 28 oraz do świetlic środowiskowych podległych pod Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Wałbrzychu. Dotychczas przedsięwzięcie finansowane jest z prywatnych środków osób zaangażowanych w działanie.

 Opis głównych zdarzeń prawnych ze skutkiem finansowym:

Realizacja projektu „Infoszit WSM – niezależny kurier młodzieżowy” współfinansowanego ze środków Komicji Europejskiej w ramach Programu „MŁODZIEZ”. Wysokość przelanej transzy: 661,18 Euro [2578.60 zł]

 Opis prowadzonej działalności gospodarczej:

Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży nie prowadziło w roku 2006 działalności gospodarczej.

 Odpisy uchwał Zarządu Stowarzyszenia:

Uchwała Nr I/I/2006 z dnia 2.01.2006
W sprawie ustalenia dokumentacji przyjętych zasad prowadzenia rachunkowości

Uchwała Nr II/I/2006 z dnia 2.01.2006
w sprawie przyjęcia nowych członków Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży

Uchwała Nr III/I/2006 z dnia 2.01.2006
w sprawie Prowadzenia działań związanych z XIV Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Uchwała Nr IV/I/2006 z dnia 2.01.2006
w sprawie rozpoczęcia działań mających na celu realizację zadań w ramach unijnego Programu „MŁODZIEŻ”

Uchwała Nr V/VIII/2006 z dnia 5.08.2006
w sprawie realizacji projektu „Infoszit WSM – niezależny kurier młodzieżowy”

Uchwała Nr VI/VIII/2006 z dnia 5.08.2006
w sprawie zmiany z biegiem czasu rodzaju członków Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży

Uchwała Nr VII/VIII/2006 z dnia 5.08.2006
w sprawie podjęcia współpracy i rozpoczęcie akcji „Ekologiczni Wałbrzyszanie 2006”

Uchwała Nr VIII/X/2006 z dnia 1.10.2006
w sprawie podjęcia współpracy i rozpoczęcie akcji „Pożywienie Darem Serca”

Uchwała Nr XIX/X/2006 z dnia 1.10.2006
w sprawie podpisania umowy finansowej ze Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu


 Informacje o wysokości uzyskanych przychodów:

Fundacja Rozwoju Sytemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu „MŁODZIEZ” 2578.60 zł
Fundacja Nasze Sudety 250.00 zł
Zebrane składki członkowskie 517.00

 Informacje o odpłatnych świadczeniach realizowanych przez Stowarzyszenie:

Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży nie prowadzi żadnej odpłatnej działalności w ramach celów statutowych

 Informacje o przychodach tytułu prowadzenia działalności gospodarczej przez Stowarzyszenie:

Stowarzyszenie nie prowadziło w roku 2006 żadnej działalności gospodarczej

 Informacje o poniesionych kosztach:

Realizacja celów statutowych – 1335.77 zł
Koszty administracyjne – 358.20 zł
Działalność gospodarcza – nie prowadzono
Pozostałe koszty – 0,00 zł

 Dane o:
- liczbie osób zatrudnionych w stowarzyszeniu:
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży nie zatrudniało pracowników w 2006 roku.
- kwocie wynagrodzeń:
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży nie zatrudniało pracowników w 2006 roku.
- wydatkach na wynagrodzenia z umów zlecenia:
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży nie zatrudniało pracowników w 2006 roku.
- udzielanych przez stowarzyszenie pożyczkach:
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży nie udzieliło żadnych pożyczek w 2006 roku.
- lokatach bankowych:
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży nie zakładało żadnych lokat bankowych w 2006 roku.
- wartościach nabytych obligacji, akcji:
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży nie nabywało żadnych obligacji i akcji w 2006 roku.
- nabytych nieruchomościach:
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży nie nabyło żadnych nieruchomości w 2006 roku.
- nabytych środkach trwałych:
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży nie nabyło żadnych środków trwałych w 2006 roku.
- wartości aktywów i zobowiązań stowarzyszenia:
Wysokość aktywów obrotowych na koniec 2006 roku – 1721.56 zł
Wysokość zobowiązań na koniec 2006 roku – 0,00zł

 Informacje o działalności zleconej przez podmioty państwowe i samorządowe oraz o wyniku finansowym tej działalności:

Wałbrzyskie stowarzyszenie Młodzieży nie prowadziło w 2006 r. działalności zleconej przez podmioty państwowe i samorządowe

 Informacje dotyczące rozliczeń z tytułu ciążących zobowiązań podatkowych, oraz w sprawie deklaracji podatkowych:

Na Stowarzyszeniu nie ciążą żadne zobowiązania podatkowe.

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992r. dochody Stowarzyszenia przeznaczone na realizację celów statutowych są wolne od podatku.
Stowarzyszenie na podstawie art. 25 ust. 5 wyżej wymienionej ustawy  jest  zwolnione ze składania deklaracji CIT- 2.
Stowarzyszenie składa deklaracje: CIT- 8; CIT- 8/O;
Stowarzyszenie jest płatnikiem VAT.

W okresie sprawozdawczym, czyli w roku 2006 nie było żadnej kontroli zewnętrznej.

Wałbrzych 19.03.2006 r.


"Nie ma ideałów...to jednak nie jest wymówka by nie dażyc do doskonałosci" - to powiedzialem ja:)

Offline

 
  • Index
  •  » O nas
  •  » Sprawozdanie merytoryczne z działalności WSM (od 1.9.05 - 31.12.06)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.immn.pun.pl www.psychoterapia.pun.pl www.pirotechnika.pun.pl www.warrockpoland.pun.pl www.forumgraonaruto.pun.pl